The value of property 'IssueWarningQuota’ must be less than or equal to that of property 'ProhibitSendQuota’.

Ustaw quote na bazie mówili, zrób quote na Public Foldersach mówili, a jak się skończy to się zwiększy… No i przyszedł ten dzień, gdy trzeba zwiększyć limity jednego z PF więc klikam w GUI a tu trach… pojawia się błąd.

Co w efekcie jest doskonałym przykładem tego, że Microsoft lubi utrudniać życie administratora 😉

Problem na pierwszy rzut oka wygląda trywialnie, bo w pierwszej kolejności myślimy o tym, by zwiększyć quotę na bazie (jeżeli ustawiliśmy na sztywno) a następnie tę na Public folderze. Niestety nic bardziej mylnego, komunikat w dalszym ciągu wygląda tak samo, baa nawet wartość quote, którą zmieniliśmy na bazie się nie zaktualizowała…

Może by tak PowerShell ?!

Microsoft pokazuje nam, że możliwości konfiguracyjne GUI nie przekładają się na to jakie możliwości daje nam PowerShell, co niestety nie raz może doprowadzić do szewskiej pasji. Dlatego w mojej opinii najlepszym podejściem jest próbowanie PowerShella, gdy po kilku minutach kombinowania w GUI stoisz w miejscu.

Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić, jest sprawdzenie jak nazywają się konsoli parametry reprezentujące różne rodzaje quote, czy faktycznie ProhibitSendQuota z komunikatu błędu ma tą samą wartość w consoli.

get-mailbox {nazwa public folderu} -publicfolder |FL *quota*

Po sprawdzeniu nazwy parameru możemy przystąpić do jego edycji. W tym celu wykonujemy poniższe polecenie

set-mailbox {nazwa public folderu} -publicfolder -ProhibitSendQuota "{Cyfra} GB"

Po wykonaniu polecenia możemy sprawdzić pierwszą komendą, czy parametr został zmieniony lub zmieniając nazwę parametru możemy zmienić wartość w innym, jak poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *